Kas elan tõesti

Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühing osales novembris 2014 SA Harju Ettevõtlus ja Arenduskeskuse projektis “Kodanikuühenduste mõju filmide koolitus”. Projekti raames valmis dokumentaalfilm “Kas elan tõesti” (“Am I really alive”).

Millest film räägib?

Christel tahaks lihtsalt näha. Jelenal on ainult kahju, et ta ei saa sõita jalgrattaga. Merilyn tunneb end tõeliselt elus, kui teda viiakse mere äärde. Kolm elu, kolm karakterit, üks Saatus – olla naine ja puudega.

Filmi pikkus: 15 minutit ja 15 sekundit

Miks me filmi tegime?

Filmi tegemise eesmärgiks oli soov toetada erivajadustega noori tütarlapsi ja naisi ning ehitada üles ühiskonda, mis on rajatud viisakusele, sallivusele ning võrdväärsusele. Erivajadustega naised on väga erilised. Nad on emad, kolleegid, sõbrad ja abikaasad. Kuid ennekõike on nad armastust ja toetust väärivad Naised. Ambitsiooniks oli ja on ühiskondlike hoiakute muutmine erivajadustega naistesse. Üks meie motodest on: armastus pole ERIvajadusega!

Kus filmi näha saab?

Esilinastus koos seminari ja arutlusega toimus kino Artis suures saalis laupäeval, 29. novembril.

Esitlus sai teoks tänu osalevate noorte ning kodanikuühenduste aktiivsele panustamisele, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed toele, MTÜ Kinobussi ning Mikk Ranna abikätele, headele ruumiloojatele Alter Stuudiost, Tallinna Polütehnikumist ning kinost Artis, innustavatele koolitajatale Andres Kuusik ning Külli Vollmer.

Filmi näeb THPNÜ Youtube kanalis Imelised Naised.

Kes filmi tegid?

Kangelannad: Christel Sogenbits, Jelena Pipper, Merilyn Merisalu
Režissöörid/Stsenaristid: Keiu Roosimägi, Kristina Amor
Montaaž: Kristina Amor
Operaator: Julia Brunner

Millised on meie edaspidised plaanid?

Soovime teha täispika dokumentaalfilmi. Selleks ootame oma meeskonnaga liituma nii proffessionaalseid filmitegijaid kui vabatahtlikke, projektikirjutajaid. Lisaks saab filmi tegemist toetada annetusega või ulatades oma abikäe muul abistaval viisil. Võta meiega julgelt ühendust e-posti thpnu@epnu.ee kaudu või helistades telefonil (+372) 55689895