Imeliste naiste fotosessioon

Veebruaris toimus esmakordselt Eestis fotosessioon erivajadustega naistest ja naistega. Fotograaf Sven Tupitsa tehtud pildid ilmuvad naistepäeval online-ajakirjas Femme. Kaunitest fotodest soovitakse teha ka näitus, millele saab igaüks oma panuse anda.

“Puuetega naised vajavad julgustust, inspiratsiooni ja ilu, rõõmu koosviibimisest ja toredaid tegevusi. Seda kõike said Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu naised fotosessioonil kogeda. Järgmiseks unistuseks on teha moedemostratsioon. Tegelikult naistel oli suur huvi ka meigikoolituse vastu,” ütleb fotosessiooni korraldanud vabatahtlik Külli Haav.

Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühing teeb suurt tööd hoiakute muutmise nimel puuetega naistesse. Erivajadustega naised on väga erilised. Nad on emad, kolleegid, sõbrad ja abikaasad. Kuid ennekõike on nad armastust ja toetust väärivad naised, kellel on samuti naiselikud unistused nagu kõigil teistelgi naistel.

Nägemispuudega Rea Kukk ütles pildistamisel, et tema jaoks on naiselikkuse puhul kõige olulisemad naise olemus, iseloom, suhtumine ellu jne. “Kõik eelnev väljendub ka välimuses. Näiteks minu jaoks ei ole naiselik alkohoolikust, pidevalt suitsetav ja ropendav naine ning jahinaised, sest naine võiks elu hoida ja kaitsta mitte tunda rõõmu elu hävitamisest.”

Katre Lambut aga võttis sessioonil komplimente vastu ja säras öeldse, et kõige parem kompliment oli järgmine: “Sa oled simulant, tegelikult sa näed!” Tema arvates on naiselikkus on mõnikord õrnus, mõnikord enesekindlus.

Merilyn Merisalu aga kiidab, et tema jaoks on naiselikkus salapära, eneseteadlikkus ja armastus enese vastu. “Meeldivaim kompliment, mis mulle on tehtud, et olen müstiline ja mind imetletakse,” ütleb ta.

Ühingu üks eestvedajatest Jelena Pipper teab aga, et kõige parem kompliment on see, mis sosistatakse kõrva. “Minu jaoks naiselikkus on hellahingelisus ja suur empaatiavõime.”

Kui soovid toetada ilusate ja eriliste naiste ettevõtmisi, siis tea, et oluline on iga euro! Oma panuse saad anda tehes annetuse Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingule. Abi saab pakkuda ka nõu ja jõuga, kirjutades meiliaadressile thpnu@epnu.ee.

ETVs naistepäeval eetris olnud saates Puutepunkt räägiti nii valminud filmist “Kas elan tõesti“, Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu tegemistest kui ka imelistest naistest, kellega esmakordselt Eestis fotosessioon läbi viidi.

Kas puue varjutab naiselikkuse?

Vaata saadet siit:

Puue ei kaota naise ilu

Jelena Pipper

Rea Kukk

Christel Sogenbits

Katre Lambut

Merilyn Merisalu

Merilyn Merisalu

Modellid: Jelena Pipper, Rea Kukk, Christel Sogenbits, Katre Lambut, Merilyn Merisalu.

Koerad: Maali ja Ebony

Vabatahtlikud:

Juuksed: Kristin Aarma

Stilistika: Aili Sture

Fotograaf: Sven Tupits/Fotogeen, assistent Annela Samuel

Projekt ja jumestus: Külli Haav

Täname: Reserved, Repeat ja Zara

____________________

Panustada saab ka annetusega Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingule.

MTÜ Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühing
Registrikood: 80355326
A/a: 221057250239 (Swedbank AS)
SWIFT kood/BIC: HABAEE2X
IBAN: EE642200221057250239
Selgitus: “Annetus – fotonäitus”